Vandens filtravimo sistemos namams ir verslui

Dažniausiai užduodami klausimai

Apie vandenį

Vandens valymo klausimas iškyla savaime, jei vanduo, tekantis iš vandentiekio vamzdyno ar gręžinio, yra drumstas, geltonai rusvos spalvos ir turi pašalinį kvapą. Daug sudėtingiau, kai vanduo pagal visus požymius yra visiškai „normalus“ – tarsi ir nėra priežasčių nerimauti. Tuo tarpu pasaulinė patirtis rodo, kad vandens ruošimo sąnaudos sudaro vidutiniškai 5-7 % namo vertės. Ir tai nėra atsitiktinumas. Net išoriškai geras vanduo gali savo sudėtyje turėti tokią ištirpusių ir neištirpusių priemaišų „puokštę“, kad ja naudotis yra kartais nesaugu. Vienareikšmiškai spręsti apie vandens kokybę galima tik atlikus pilnutinę vandens cheminę analizę. O problemą sprendžia valymo sistemos arba, tiksliau sakant, vandens ruošimo sistemos.

Kaip taisyklingai imti vandenį jo sudėties analizei atlikti?

Cheminei analizei atlikti reikia 1-2 litrų vandens. Vandeniui įpilti galima naudoti plastikinius butelius nuo gėrimų. Tačiau reikia atsiminti vieną sąlygą – butelis turi būti nuo geriamojo vandens, o ne nuo gėrimų, kurių sudėtyje yra cukraus ar aromatinių medžiagų. Prieš pilant vandenį į butelį reikia atsukti čiaupą ir leisti vandeniui nubėgti 10-15 min. po to šiuo vandeniu reikia išskalauti paruoštą butelį ir nestipria srove pripildyti butelį iki pat kaklelio, su „perpylimu“. Reikia pasistengti išvengti oro kamščio susidarymo po butelio kamšteliu. Po to indą su vandeniu reikia įdėti į nepermatomą maišą ar kuo nors apvynioti. Tai daroma siekiant išvengti saulės poveikio vandeniui. Vanduo analizei yra paimtas ir jį reikia atiduoti į specialią laboratoriją. Pageidautina neuždelsti, kadangi kuo greičiau vanduo pateks į specialistų rankas, tuo tikslesni bus analizės rezultatai. Jei to nepavyks padaryti artimiausiomis valandomis, indą su vandeniu reikia padėti į vėsią vietą. Paprastai, siekiant gauti pilną informaciją apie vandens sudėtį, vanduo analizuojamas pagal 15-20 rodiklių. Ekspres analizės pagal 3-4 rodiklius, kurias atlieka kai kurios kompanijos, negali pilnai ištirti vandens sudėties ir jomis negalima remtis projektuojant vandens valymo schemas.

Kokie reikalavimai keliami patalpoms, kuriose įrengiama vandens valymo įranga?

Iš pirmo žvilgsnio įrangos montavimo reikalavimai patalpoms yra minimalūs, tačiau praktikoje dažnai iškyla situacijos, kai atsiradusios problemos su patalpa sprendžiamos montavimo eigoje. Pradėkime nuo būtinų reikalavimų: 1. Oro temperatūra patalpoje turi būti virš 5ºC 2. Į patalpą turi būti pravestas elektros maitinimas (220V) 3. Patalpoje turi būti įvadas į vandenį. 4. Patalpoje turi būti kanalizacijos išvadas 5. Įrengimo plotas svyruoja nuo 1,5 iki 2 m2 Be šitų reikalavimų, reikia atsižvelgti į šias detales: • Kanalizacijos tipas ir dydis • Ar yra elektros tiekimo sutrikimų • Namo vandens tiekimo sistemos spaudimas Iš tikrųjų tai nėra pilnas sąrašas klausimų, kuriuos kompanijos specialistai aptaria su mūsų klientais. Kartais reikia iš anksto patikslinti net durų angų, laiptų, o ypač laiptų aikštelių, liukų (jei tai yra pusrūsis) išmatavimus, kadangi esame turėję situacijų, kai nupirkta įranga netilpo į montavimo patalpą. Siekiant išvengti galimų problemų, geriau iš anksto iškviesti kompanijos specialistą patalpai apžiūrėti.

Mums siūlo įsirengti papildomą geriamojo vandens filtrą po kriaukle. Ar vanduo po jo nebus „negyvas“?

Jeigu Jūsų užmiesčio name įrengta vandens ruošimo sistema, kuri gerai susidoroja su savo darbu, o ištekantis vanduo atitinka geriamuosius rodiklius, tokį vandenį galima naudoti kiek techniniams, tiek gėrimo tikslams. Tačiau, virtuvinės papildomo valymo sistemos įrengimo tikslingumas gali būti lemiamas šių veiksnių. Arteziniame ir šulinio vandenyje kartu su kitais teršalais galima pastebėti fluoridus ir nitratus, kurių pagrindinė vandens valymo įranga filtracijos metu paprastai nepašalina. Čia galima pritaikyti tik įrenginius, veikiančius „atbulinio osmoso“ principu. Tokie įrenginiai visiškai ar dalinai šalina druskas iš vandens. Vanduo po valymo buitinėje sistemoje nėra „negyvas“, o tik dalinai nudruskintas, ir idealiai tinka gėrimams ir maistui gaminti. Gi pagrindinį mineralų ir mikroelementų kiekį žmogus gauna iš maisto produktų, o ne iš vandens. Todėl papildomo geriamojo vandens filtro įrengimas po kriaukle yra logiškas ir prasmingas, o gero kavos ar arbatos skonio vertintojams – tiesiog būtinas.

Updating…
  • Krepšelyje nėra produktų.